Development Boards PIC18F47Q84

Visits: 959


Microchip тішить новими мікроконтролерами. Особливістю цього MCU – це багата інтелектуальна периферія, що дозволяє вирішувати такі завдання на 8 бітних MCU, які неможливо реалізувати на деяких навіть 32 бітних системах сторонніх виробників. Microchip як був так і залишається лідером світу з виробництва та розробки нових MCU!

Але, на жаль, на території України придбати новітні зразки MCU від Microchip особливо зараз в умовах москалької агресії, досить проблематично. Але рятують китайські друзі.

Мені сподобався MCU PIC18F47Q84, це 8 бітний мікроконтролер, але у нього на борі 5-UARTів, DMA, 2-SPI, CAN модуль та ще багато чого. Я розробив для вивчення демо плату і замовив зі збиранням. Замовляв наприкінці листопада 2023 року і плати отримав на руки в середині грудня 2023 року, десь не більше 3 тижнів. Та це не ті терміни, що були до війни, коли можна було в середу сплатити замовлення, а наступного вівторка кур’єр приносив тобі зібрані плати додому, але з урахуванням поточних обмежень цей терміни супер. Хочу висловити подяку перевізнику MEEST  за ефективну та недорогу доставку..

Я замовив до виготовлення PCB. Ось фото того, що вийшло:

Замовлення та складання було виконано на JLCPCB, одразу додам складання ідеальне, всі демоплати працездатні.

Для зручності роботи з цими платами, що я зробив:

1. Поставив ЮСБ-міст CH343P для зручності діагностики та для можливості налагодження та тестування бутлоадера. CH343P – новий чіп від китайського виробника Nanjing Qinheng Microelectronics Co., Ltd, він сертифікований у Microsoft, є повний опис та інструменти для налагодження та програмування. Серйозна компанія із великими амбіціями. Я CH343P протестував та рекомендую до застосування, виправдав мої надії на всі 100%.

2. Для підключення (подачі живлення) використовував TYPE-C USBc1. На сьогоднішній день цей тип з’єднувача став де фактом як і з’єднувач для подачі живлення, так як з’єднувач для всіляких інтерфейсів.

3. Додав захист від подачі напруги зворотної полярності Qp1.

4. Для зручності є індикатор контролю живлення на світлодіоді LD7.

Для MCU я передбачив лише додатково кварцовий резонатор на 32.768 KHz для тестування систем, що потребують механізму годинника реального часу для систем шифрування даних.

Тест поінти я вибрав з отвором так зручніше за код треба проводити вимірювання сигналу з використання щупів, він чітко фіксується і не зісковзує з майданчика.

Для підключення загального дроту приладу застосував тестпоінт такого виду, дуже зручно коли треба підключитися затиском типу “крокодил”:

Таких тестпоінтів встановлено два на різних сторонах плати для зручності налагодження проектів, якщо необхідно підключити прилади або аналізатори.

Одна кнопка для тестування, зручно, якщо необхідно в програму, треба передати кероване із зовнішнього боку.

І Кнопка скидання, в готовому виробі вона не потрібна, а ось для налагодження іноді треба мати.

З’єднувач для підключення дебагера/програматора. Послідовність виводів з’єднувача повністю збігається з програматорами такими, як PicKit4/5.

Тестові світлодіоди для виведення стану роботи системи.

Ось така вийшла плата


Демонстраційний софт для тестування та навчання.

Значок

Demo Board PIC18F47Q84 soft 6 МБ 168 downloads

Демонстраційний софт для тестування та навчання. /*...

p.s. Є три вільні плати. Запитання на email. There are three free boards. Questions by email.


Це може бути цікаво!


 

  • Самый простой индикатор уровня звукового сигналаСамый простой индикатор уровня звукового сигнала
    Visits: 6212 Демонстрационный проект создания индикаторов уровня с использованием WS2812B. Изучив этот проект вы сможете  самостоятельно изготавливать и конструировать свои индикаторы уровня звукового сигнала. Дополнительно читайте статью Бегущие огни на …
  • LED драйвер TM1639LED драйвер TM1639
    Visits: 2153 TМ1639 позволяет работать на матрицу 8*8 или 8 семисегметных индикаторов. Может работать как на индикаторы с общим катодом, но и есть возможность подключать общим анодом. Для управления драйвером …
  • Проект с использованием MCC часть 12-2Проект с использованием MCC часть 12-2
    Visits: 1003 Настало время для изучения шины I2C. Изучать будем на примере работы с индикатором RET012864E. Что изменили со старой схемы: В прошлой теме я затупил и не добавил подтягивающие резисторы …
  • Часы-кухонный таймерЧасы-кухонный таймер
    Visits: 3925 Каждая кухня должна иметь кухонный таймер, который позволяет напоминать хозяйке когда проходить определенный промежуток времени. Например, печем пирог, варим яйца… , чтобы не смотреть постоянно на часы, установим таймер и …
  • LED модуль P10 (1R) V706ALED модуль P10 (1R) V706A
    Visits: 7643 Это еще одно чудо от китайского брата. Это монохромные матрицы, называются они P10 (1R) V706A, ну типа  R-красные, но не верьте паяют светики и зеленые и синие, в общем …
  • Интерактивные LedИнтерактивные Led
    Visits: 453 Тема проекта   продолжение следует…. Это может быть интересно
  • USB K-L-line адаптерUSB K-L-line адаптер
    Visits: 5953 USB K-L-line адаптер предназначен для связи персонального компьютера с диагностической шиной автомобиля – интерфейс ISO-9141. Этот проект предназначен для сборки недорого устройства с использованием специально для этой цели …
  • AD9833 – Programmable Waveform GeneratorAD9833 – Programmable Waveform Generator
    Visits: 2750 Простой генератор звуковых частот на AD9833. Для тестирования БПФ в светомузыке мне нужен был генератор звуковых частот. Я  использовал советский Г3-112, но он себя давно изжил.  Все думал купить …
  • Мультизоновый индикатор-терморегулятор ch-c3010Мультизоновый индикатор-терморегулятор ch-c3010
    Visits: 1154 Часто возникает необходимость получить информацию по температуре с множества точек контроля. Вам необходимо знать температуру в комнате, в коридоре,  температуру на улице, а в погребе (или на балконе) …
  • Analog-to-Digital Converter with Computation Technical BriefAnalog-to-Digital Converter with Computation Technical Brief
    Visits: 1238 Аналого-цифровой преобразователь с вычислительным модулем. ВВЕДЕНИЕ Аналого-цифровой преобразователь (ADC) с вычислительным модулем (ADC2) в 8-разрядном микроконтроллере Microchip имеет встроенные вычислительные функции, которые обеспечивают функции пост-обработки, такие как передискретизация, …

 



 

Поделись этим!

Catcatcat

catcatcat

Development of embedded systems based on Microchip microcontrollers.

Продолжайте читать

НазадДалее

Комментарии

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.