Development Boards PIC18F47Q84

Views: 4096


Microchip тішить новими мікроконтролерами. Особливістю цього MCU – це багата інтелектуальна периферія, що дозволяє вирішувати такі завдання на 8 бітних MCU, які неможливо реалізувати на деяких навіть 32 бітних системах сторонніх виробників. Microchip як був так і залишається лідером світу з виробництва та розробки нових MCU!

Але, на жаль, на території України придбати новітні зразки MCU від Microchip особливо зараз в умовах москалької агресії, досить проблематично. Але рятують китайські друзі.

Мені сподобався MCU PIC18F47Q84, це 8 бітний мікроконтролер, але у нього на борі 5-UARTів, DMA, 2-SPI, CAN модуль та ще багато чого. Я розробив для вивчення демо плату і замовив зі збиранням. Замовляв наприкінці листопада 2023 року і плати отримав на руки в середині грудня 2023 року, десь не більше 3 тижнів. Та це не ті терміни, що були до війни, коли можна було в середу сплатити замовлення, а наступного вівторка кур’єр приносив тобі зібрані плати додому, але з урахуванням поточних обмежень цей терміни супер. Хочу висловити подяку перевізнику MEEST  за ефективну та недорогу доставку..

Я замовив до виготовлення PCB. Ось фото того, що вийшло:

Замовлення та складання було виконано на JLCPCB, одразу додам складання ідеальне, всі демоплати працездатні.

Для зручності роботи з цими платами, що я зробив:

1. Поставив ЮСБ-міст CH343P для зручності діагностики та для можливості налагодження та тестування бутлоадера. CH343P – новий чіп від китайського виробника Nanjing Qinheng Microelectronics Co., Ltd, він сертифікований у Microsoft, є повний опис та інструменти для налагодження та програмування. Серйозна компанія із великими амбіціями. Я CH343P протестував та рекомендую до застосування, виправдав мої надії на всі 100%.

2. Для підключення (подачі живлення) використовував TYPE-C USBc1. На сьогоднішній день цей тип з’єднувача став де фактом як і з’єднувач для подачі живлення, так як з’єднувач для всіляких інтерфейсів.

3. Додав захист від подачі напруги зворотної полярності Qp1.

4. Для зручності є індикатор контролю живлення на світлодіоді LD7.

Для MCU я передбачив лише додатково кварцовий резонатор на 32.768 KHz для тестування систем, що потребують механізму годинника реального часу для систем шифрування даних.

Тест поінти я вибрав з отвором так зручніше за код треба проводити вимірювання сигналу з використання щупів, він чітко фіксується і не зісковзує з майданчика.

Для підключення загального дроту приладу застосував тестпоінт такого виду, дуже зручно коли треба підключитися затиском типу “крокодил”:

Таких тестпоінтів встановлено два на різних сторонах плати для зручності налагодження проектів, якщо необхідно підключити прилади або аналізатори.

Одна кнопка для тестування, зручно, якщо необхідно в програму, треба передати кероване із зовнішнього боку.

І Кнопка скидання, в готовому виробі вона не потрібна, а ось для налагодження іноді треба мати.

З’єднувач для підключення дебагера/програматора. Послідовність виводів з’єднувача повністю збігається з програматорами такими, як PicKit4/5.

Тестові світлодіоди для виведення стану роботи системи.

Ось така вийшла плата


Демонстраційний софт для тестування та навчання.

Значок

Demo Board PIC18F47Q84 soft 6 МБ 1535 downloads

Демонстраційний софт для тестування та навчання. /*...

p.s. Є три вільні плати. Запитання на email. There are three free boards. Questions by email.


Це може бути цікаво!


 

  • Счетчики посетителейСчетчики посетителей
    Views: 1261 Вас сосчитали!? или счетчики посетителей.   Для чего нужны счетчики посетителей? Какие они бывают? ТОРГОВЛЯ. Подсчитайте, сколько ваш магазин посещает человек за день. Кок много человек приходит утром, какое …
  • ch-4050 – дифференциальный терморегуляторch-4050 – дифференциальный терморегулятор
    Views: 1868 ch-4050 – это не новая модель, это расширенная версия универсального терморегулятора ch-4000. Различия коснулись в появлении новой функции дифференциального регулирования. Это вид регулирования по разности температур измеренного двумя …
  • Проект с использованием MCC часть 07Проект с использованием MCC часть 07
    Views: 1004 Модуль PWM – широтно импульсная модуляция (ШИМ). ПИК контроллеры часто на борту имеют модули ШИМ. На их основе строятся многие узлы управления электро приводами. В нашем варианте мы …
  • NeoPixel LED и PIC18NeoPixel LED и PIC18
    Views: 1668   Еще раз об управлении светодиодами на драйвере WS2812 и ему подобных. Как известно эти светики управляются по однопроводной шине. Основная особенность, что программно можно описать передачу данных, …
  • Дифференциальный терморегуляторДифференциальный терморегулятор
    Views: 3993 Дифференциальный терморегулятор ch-3020 Назначение. Ch-c3020 представляет собой дифференциальный терморегулятор. Основное назначение солнечные системы горячего водоснабжения, а также вентиляционные системы управление притоком свежего воздуха. Контроллер позволяет работать пяти режимах. …
  • PIC32MZ – прерывания (заметки)PIC32MZ – прерывания (заметки)
    Views: 448 Виды формирования запоминая контекста при входе в прерывания. Компилятор представляет три варианта AUTO – когда запоминания места возврата из подпрограммы возложено на программу, т.е все создается программно. Этот …
  • Самый простой диммер для светодиодного освещенияСамый простой диммер для светодиодного освещения
    Views: 3041 Светодиоды все больше входят в нашу жизнь как источники освещения и как само собой разумеющееся, это вопрос регулировки яркости. Существует множество схемных решений, но в нашем варианте мы …
  • MPLAB® Harmony – или как это просто! Часть 1.MPLAB® Harmony – или как это просто! Часть 1.
    Views: 3585 Часть первая – Установка Гармонии. Музыкальная тема к статье, слушаем: В начале запуска нового проекта и выбора микроконтроллера стоит задача правильно его сконфигурировать, прежде чем перейти к реализации …
  • MAX7219/21 и 8х8 LED дисплеиMAX7219/21 и 8х8 LED дисплеи
    Views: 926 MAX7219, MAX7221 предназначены для вывода информации на 8 разрядов семисегментного индикатора, но на нем легко организовать вывод на светодиодные индикаторы 8х8. продолжение следует…. Это может быть интересно
  • Сенсорный выключатель светаСенсорный выключатель света
    Views: 12830 Хотя в настоящий момент актуальны системы управления освещением с передачей данных по электросети, но я думаю, что проекты такого рода тоже имеют право на жизнь. Анонс Три вида …

 



 

Поделись этим!

Catcatcat

catcatcat

Development of embedded systems based on Microchip microcontrollers.

Продолжайте читать

НазадДалее

Комментарии

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.