Views: 4096
Microchip тішить новими мікроконтролерами. Особливістю цього MCU – це багата інтелектуальна периферія, що дозволяє вирішувати такі завдання на 8 бітних MCU, які неможливо реалізувати на деяких навіть 32 бітних системах сторонніх виробників. Microchip як був так і залишається лідером світу з виробництва та розробки нових MCU!
Але, на жаль, на території України придбати новітні зразки MCU від Microchip особливо зараз в умовах москалької агресії, досить проблематично. Але рятують китайські друзі.
Мені сподобався MCU PIC18F47Q84, це 8 бітний мікроконтролер, але у нього на борі 5-UARTів, DMA, 2-SPI, CAN модуль та ще багато чого. Я розробив для вивчення демо плату і замовив зі збиранням. Замовляв наприкінці листопада 2023 року і плати отримав на руки в середині грудня 2023 року, десь не більше 3 тижнів. Та це не ті терміни, що були до війни, коли можна було в середу сплатити замовлення, а наступного вівторка кур’єр приносив тобі зібрані плати додому, але з урахуванням поточних обмежень цей терміни супер. Хочу висловити подяку перевізнику MEEST за ефективну та недорогу доставку..
Я замовив до виготовлення PCB. Ось фото того, що вийшло:
Замовлення та складання було виконано на JLCPCB, одразу додам складання ідеальне, всі демоплати працездатні.
Для зручності роботи з цими платами, що я зробив:
1. Поставив ЮСБ-міст CH343P для зручності діагностики та для можливості налагодження та тестування бутлоадера. CH343P – новий чіп від китайського виробника Nanjing Qinheng Microelectronics Co., Ltd, він сертифікований у Microsoft, є повний опис та інструменти для налагодження та програмування. Серйозна компанія із великими амбіціями. Я CH343P протестував та рекомендую до застосування, виправдав мої надії на всі 100%.
2. Для підключення (подачі живлення) використовував TYPE-C USBc1. На сьогоднішній день цей тип з’єднувача став де фактом як і з’єднувач для подачі живлення, так як з’єднувач для всіляких інтерфейсів.
3. Додав захист від подачі напруги зворотної полярності Qp1.
4. Для зручності є індикатор контролю живлення на світлодіоді LD7.
Для MCU я передбачив лише додатково кварцовий резонатор на 32.768 KHz для тестування систем, що потребують механізму годинника реального часу для систем шифрування даних.
Тест поінти я вибрав з отвором так зручніше за код треба проводити вимірювання сигналу з використання щупів, він чітко фіксується і не зісковзує з майданчика.
Для підключення загального дроту приладу застосував тестпоінт такого виду, дуже зручно коли треба підключитися затиском типу “крокодил”:
Таких тестпоінтів встановлено два на різних сторонах плати для зручності налагодження проектів, якщо необхідно підключити прилади або аналізатори.
Одна кнопка для тестування, зручно, якщо необхідно в програму, треба передати кероване із зовнішнього боку.
І Кнопка скидання, в готовому виробі вона не потрібна, а ось для налагодження іноді треба мати.
З’єднувач для підключення дебагера/програматора. Послідовність виводів з’єднувача повністю збігається з програматорами такими, як PicKit4/5.
Тестові світлодіоди для виведення стану роботи системи.
Ось така вийшла плата
Демонстраційний софт для тестування та навчання.
Demo Board PIC18F47Q84 soft 6 МБ 1535 downloads
Демонстраційний софт для тестування та навчання. /*...p.s. Є три вільні плати. Запитання на email. There are three free boards. Questions by email.
Це може бути цікаво!
- Счетчики посетителейViews: 1261 Вас сосчитали!? или счетчики посетителей. Для чего нужны счетчики посетителей? Какие они бывают? ТОРГОВЛЯ. Подсчитайте, сколько ваш магазин посещает человек за день. Кок много человек приходит утром, какое …
- ch-4050 – дифференциальный терморегуляторViews: 1868 ch-4050 – это не новая модель, это расширенная версия универсального терморегулятора ch-4000. Различия коснулись в появлении новой функции дифференциального регулирования. Это вид регулирования по разности температур измеренного двумя …
- Проект с использованием MCC часть 07Views: 1004 Модуль PWM – широтно импульсная модуляция (ШИМ). ПИК контроллеры часто на борту имеют модули ШИМ. На их основе строятся многие узлы управления электро приводами. В нашем варианте мы …
- NeoPixel LED и PIC18Views: 1668 Еще раз об управлении светодиодами на драйвере WS2812 и ему подобных. Как известно эти светики управляются по однопроводной шине. Основная особенность, что программно можно описать передачу данных, …
- Дифференциальный терморегуляторViews: 3993 Дифференциальный терморегулятор ch-3020 Назначение. Ch-c3020 представляет собой дифференциальный терморегулятор. Основное назначение солнечные системы горячего водоснабжения, а также вентиляционные системы управление притоком свежего воздуха. Контроллер позволяет работать пяти режимах. …
- PIC32MZ – прерывания (заметки)Views: 448 Виды формирования запоминая контекста при входе в прерывания. Компилятор представляет три варианта AUTO – когда запоминания места возврата из подпрограммы возложено на программу, т.е все создается программно. Этот …
- Самый простой диммер для светодиодного освещенияViews: 3041 Светодиоды все больше входят в нашу жизнь как источники освещения и как само собой разумеющееся, это вопрос регулировки яркости. Существует множество схемных решений, но в нашем варианте мы …
- MPLAB® Harmony – или как это просто! Часть 1.Views: 3585 Часть первая – Установка Гармонии. Музыкальная тема к статье, слушаем: В начале запуска нового проекта и выбора микроконтроллера стоит задача правильно его сконфигурировать, прежде чем перейти к реализации …
- MAX7219/21 и 8х8 LED дисплеиViews: 926 MAX7219, MAX7221 предназначены для вывода информации на 8 разрядов семисегментного индикатора, но на нем легко организовать вывод на светодиодные индикаторы 8х8. продолжение следует…. Это может быть интересно
- Сенсорный выключатель светаViews: 12830 Хотя в настоящий момент актуальны системы управления освещением с передачей данных по электросети, но я думаю, что проекты такого рода тоже имеют право на жизнь. Анонс Три вида …
Комментарии