Development Boards PIC18F47Q84

Views: 3169


Microchip тішить новими мікроконтролерами. Особливістю цього MCU – це багата інтелектуальна периферія, що дозволяє вирішувати такі завдання на 8 бітних MCU, які неможливо реалізувати на деяких навіть 32 бітних системах сторонніх виробників. Microchip як був так і залишається лідером світу з виробництва та розробки нових MCU!

Але, на жаль, на території України придбати новітні зразки MCU від Microchip особливо зараз в умовах москалької агресії, досить проблематично. Але рятують китайські друзі.

Мені сподобався MCU PIC18F47Q84, це 8 бітний мікроконтролер, але у нього на борі 5-UARTів, DMA, 2-SPI, CAN модуль та ще багато чого. Я розробив для вивчення демо плату і замовив зі збиранням. Замовляв наприкінці листопада 2023 року і плати отримав на руки в середині грудня 2023 року, десь не більше 3 тижнів. Та це не ті терміни, що були до війни, коли можна було в середу сплатити замовлення, а наступного вівторка кур’єр приносив тобі зібрані плати додому, але з урахуванням поточних обмежень цей терміни супер. Хочу висловити подяку перевізнику MEEST  за ефективну та недорогу доставку..

Я замовив до виготовлення PCB. Ось фото того, що вийшло:

Замовлення та складання було виконано на JLCPCB, одразу додам складання ідеальне, всі демоплати працездатні.

Для зручності роботи з цими платами, що я зробив:

1. Поставив ЮСБ-міст CH343P для зручності діагностики та для можливості налагодження та тестування бутлоадера. CH343P – новий чіп від китайського виробника Nanjing Qinheng Microelectronics Co., Ltd, він сертифікований у Microsoft, є повний опис та інструменти для налагодження та програмування. Серйозна компанія із великими амбіціями. Я CH343P протестував та рекомендую до застосування, виправдав мої надії на всі 100%.

2. Для підключення (подачі живлення) використовував TYPE-C USBc1. На сьогоднішній день цей тип з’єднувача став де фактом як і з’єднувач для подачі живлення, так як з’єднувач для всіляких інтерфейсів.

3. Додав захист від подачі напруги зворотної полярності Qp1.

4. Для зручності є індикатор контролю живлення на світлодіоді LD7.

Для MCU я передбачив лише додатково кварцовий резонатор на 32.768 KHz для тестування систем, що потребують механізму годинника реального часу для систем шифрування даних.

Тест поінти я вибрав з отвором так зручніше за код треба проводити вимірювання сигналу з використання щупів, він чітко фіксується і не зісковзує з майданчика.

Для підключення загального дроту приладу застосував тестпоінт такого виду, дуже зручно коли треба підключитися затиском типу “крокодил”:

Таких тестпоінтів встановлено два на різних сторонах плати для зручності налагодження проектів, якщо необхідно підключити прилади або аналізатори.

Одна кнопка для тестування, зручно, якщо необхідно в програму, треба передати кероване із зовнішнього боку.

І Кнопка скидання, в готовому виробі вона не потрібна, а ось для налагодження іноді треба мати.

З’єднувач для підключення дебагера/програматора. Послідовність виводів з’єднувача повністю збігається з програматорами такими, як PicKit4/5.

Тестові світлодіоди для виведення стану роботи системи.

Ось така вийшла плата


Демонстраційний софт для тестування та навчання.

Значок

Demo Board PIC18F47Q84 soft 6 МБ 878 downloads

Демонстраційний софт для тестування та навчання. /*...

p.s. Є три вільні плати. Запитання на email. There are three free boards. Questions by email.


Це може бути цікаво!


 

  • MCC PIC24 – модуль OUTPUT COMPARE – в режиме генератора звуковых сигналовMCC PIC24 – модуль OUTPUT COMPARE – в режиме генератора звуковых сигналов
    Views: 619 При проектировании простых устройств автоматики, часто необходимо иметь механизм звукового оповещения. Самый верхний уровень, это формирование голосовых сообщений, но об этом, как то по позже… В самом примитивном …
  • ESP8266 применение в проектахESP8266 применение в проектах
    Views: 3567 (Актуально только для версий прошивки 1.хх) ESP8266 показала себя как надежное и безотказное устройство для обмена данными с применением WIFI. Я использую ESP8266 исключительно через UART, с применением AT …
  • DIXELL XWEB500D-EVO + RUT900 или как пробить NAT-серверDIXELL XWEB500D-EVO + RUT900 или как пробить NAT-сервер
    Views: 1012 Когда необходимо под какой нибудь контроллер имеющий вэб сервер в инет, то нужен статический IP, что оказалось проблемой при работе с операторами сотовых сетей, конкретно с оператором сети …
  • Емкостной сенсорЕмкостной сенсор
    Views: 3011 Изучаем изготовление емкостных сенсоров на PIC-микроконтроллере. Конструкция емкостных сенсоров имеет вид: Емкостные сенсоры строятся по схеме высокочастотного генератора, сам принцип основан на измерение частоты этого генератора. Частота зависит …
  • Регулятор влажности ch-3800Регулятор влажности ch-3800
    Views: 1429   И еще один проект на плате ch-c3xxx –  универсальный регулятор влажности ch-3800. Регулятор позволяет работать как в режиме индикатора влажности, так и в режиме регулятора. Рабочий диапазон …
  • MPLAB® Harmony – или как это просто! Часть 2.MPLAB® Harmony – или как это просто! Часть 2.
    Views: 2686 Часть вторая – Первая программа на PIC32. Музыкальная тема к статье, слушаем: Для начала изучения PIC32 надо иметь или демоплату или самому её изготовить имея микроконтроллер. Начнем из …
  • VU Meter Tower ART – part 2VU Meter Tower ART – part 2
    Views: 981 Проект – VU Meter Tower ART получил продолжение в своем развитии. Теперь можно заказать набор деталей из акрила для самостоятельной сборки. В проект корпуса внесено целый ряд доработок, …
  • Altium Designer – создание рисунков на печатной платеAltium Designer – создание рисунков на печатной плате
    Views: 3286   Для создание рисунков на печатной платы в Altium Designer можно использовать возможность использовать в Altium Designer сторонних скриптов. Мне возможность эта очень понравилась и я решил её расшарить …
  • Униполярный шаговый двигатель – часть 2Униполярный шаговый двигатель – часть 2
    Views: 815 В этой части только итог и версия 2.0 универсальной, которая позволяет управлять шаговым двигателем во всех трех режимах и 3.0 специальной библиотеки только для одного полушагового режима. В …
  • Простой сенсорный регулятор светаПростой сенсорный регулятор света
    Views: 2319 Простой сенсорный регулятор. Проект – 2007 года. Регулятор выполнена на микроконтроллере PIC12F683 и имеет минимальное количество элементов. Выполняет стандартные функции, включение выключение света, изменение яркости, запоминание последнего установленного уровня …

 



 

Поделись этим!

Catcatcat

catcatcat

Development of embedded systems based on Microchip microcontrollers.

Продолжайте читать

НазадДалее

Комментарии

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.